Přenosné akustické panely

Za našimi zákazníky většinou jezdíme, o tom je mobilní nahrávací studio. Přináší to řadu výhod, ale samozřejmě také některé rizika a výzvy, s kterými je nutné se dobře vypořádat. Největší výzvou je akustika prostoru, kde nahrávání realizujeme. Nahrávací místnost je jeden z klíčových faktorů ovlivňující zvuk nahrávky a proto jejímu výběru věnujeme v přípravách dost času. S každým zákazníkem dopředu komunikujeme o místě, abychom vybrali akusticky nejvhodnější prostor.

flexiwallNa zvoleném místě nahrávání používáme akustické panely Vicoustic Flexi Wall, které jsou přenosné a modulární. Z panelů je možné postavit sestavy absorbčních stěn ve 3 různých výškách (60 x 63 cm, 60 x 123 cm nebo 60 x 183 cm). Tyto panely jsou vyrobeny z akustické pěnové hmoty, která má vysokou absorbci zvuku v celém frekvenčním spektru.

Panely využíváne k úpravě zvukových vlastností místnosti a nebo k vytvoření zvukové bariéry při současném nahrávání více nástrojů. Takto eliminujeme vzájemné přeslechy mezi nástroji. Akustické panely lze úspěšně využít také k vytvoření malého prostoru pro natáčení bicích, basových a kytarových aparátů.

Pro nahrávání vokálů je potřeba mít tzv. suchý zvuk, tedy zvuk bez jakéhokoli ovlivnění místností. Proto používáme speciální panel před mikrofon Vicoustic Flexi Screen, který absorbuje zvuk od zpěváka a zároveň chrání mikrofon od všech odrazů vznikajících v místnosti.  Tento panel kombinujeme s výše zmíněnými akustickémy stěnami a vytváříme tak malý prostor umožňující kvalitní záznam vokálů.

V následující galerii si můžete prohlédnout naše akustické panely a několik ilustrací jejich použití.

 

Share : facebook