Nové ceny 2014

S příchodem roku 2014 přináším kromě upgradu studia také nové ceny za služby nahrávacího studia. Některé ceny se mění kosmeticky, některé radikálněji.

Ceny nahrávání – 2.000 Kč/den nebo 1.800 Kč/den pro odběratele e-mail. novinek Daniels

Filozofie pevné ceny za každý půlden nebo celý den nahrávání se nemění. Muzikanti velmi kvitují, že nemusí spěchat a nemají žádný stres z tikajících hodin. Standardně pracujeme 8 hodin, ale když je třeba, tak nahráváme i 10 hodin za den. Déle už nemá smysl pracovat, protože únava muzikantů a zvukového technika už příliš negativně ovlivňuje výsledek.

Nahrávání ve Vsetíně – 200 Kč/den příspěvek na nahrávací prostory

Pokud se kapela rozhodne nahrávat ve Vsetíně, platí se příspěvek na nahrávací prostory. Tento poplatek není v základní ceně obsažen, protože běžně nahráváme i v místě bydliště muzikantů a Ti by byli v tomto případě znevýhodněni.

Ceny zpracování nahrávek – 180 Kč/hod za editaci, mixování a mastering

V oblasti zpracování je radikální změna. Nově se už neplatí paušální cena za hotovou píseň, ale platí se za každou hodinu zpracování hudebního materiálu. Ve studiu nejvíce nahráváme hudebníky „amatéry“, kterým je potřeba při editaci více pomoci a opravit chyby v intonaci nebo v rytmu a to je časově nejnáročnější část. Proto s každým muzikantem komunikuji, co všechno a jak moc opravit. Čím lepší muzikant, tím méně chyb a méně oprav a ve výsledku lepší a levnější nahrávka.

Cestovné zvukaře – 4 kč/km, start a konec cesty je ve Vsetíně

Tato položka je beze změny. Rád vyjíždím na nahrávání za muzikanty. Cestovné ve výši 4 Kč/km je spíše jen příspěvek na cestovní náklady. Nicméně není to bezvýznamná položka a u muzikantů sólistů nebo početně malé kapely může být levnější přijet nahrávat za mnou do Vsetína, což mnoho z nich také dělá.

Cenové podmínky platí až do okamžiku zveřejnění nových podmínek.

Share : facebook